Aktorzy
Tomasz Załucki (ur.1979r.) Tomasz Załucki, reżyser, animator kultury, instruktor teatralny. Twórca autorskich sztuk teatralnych. Współzałożyciel, reżyser, scenarzysta Teatru Pierwszego Kontaktu.
Mariola Załucka (Strzelczyk) ur. 1981r. instruktor teatralny, pedagog. Prowadzi młodzieżowy Teatr Pestka przy Domu Kultury Błonie w Lublinie, kierownik tego ośrodka, współzałożycielka Teatru Pierwszego Kontaktu.
KATARZYNA PIEKARCZYK

Korzenie artystyczne: zaczęło się od szkoły, od maleńkości najbardziej lubi występy kabaretowe, podczas studiów warsztaty z aktorem Andrzejem Golejewskim, potem trochę nauczek teatralnych od pana Henryka Kowalczyka założyciela Teatru Scena 6 i już.

W TPK: chyba za długo, bo od początku :) Główny Cenzor; również osoba sztywna, nie znająca się na żartach; na scenie uwielbia improwizacje, ostatnio coś tam pisze.

Zawodowo: pani od polskiego to z wykształcenia, papier pilota wycieczek, wychowawcy kolonijnego i coś jeszcze by się znalazło, teraz Szalona Reporterka w Katolickim Radiu eR

Mniej zawodowo: nie ma czasu na mniej zawodowo, ale zawsze jest ale zawsze jest na wyszywanie, trochę kucharzenia, zespół TGD, góry i morze, wszystko to co dobre i piękne, co Pan Bóg stworzył :) RAFAŁ RADLIŃKI


Korzenie artystyczne: Dzięki mamie, która w czasie dzieciństwa organizowała mu domowe przedstawienia, polubił teatr. Dawało mu to sporą dawkę humoru i zabawy. W czasie nauki w Technikum Gastronomicznym przez 4 lata bawił się w szkolnym kabarecie..."Chochla". Następnie nadszedł poważniejszy czas spotkań z ludźmi teatru i samym teatrem, podczas studiów animacji kultury, by w końcu porzucić go na cztery lata. Miłość do teatru wygrała i tak od 2008 roku jest aktorem TPK.

W TPK: Poszukuje, tworzy, męczy się, dobrze się bawi i zawsze ma tremę, gdy czeka w kulisie na swoje wejście...

Zawodowo: Na co dzień otoczony jest grupą dzieci i młodzieży... To daje mu energię do działania, ale i też ją zabiera, jednym słowem czuje, że żyje i ciągle się czegoś nowego dzięki nim uczy.

Mniej zawodowo: Lubi być w towarzystwie dobrych ludzi, lubi podróże, rower na zmianę z pływaniem, dobre piwo i wciągającą książkę, a poza tym lubi też.....teatr :)
PAWEŁ SZEWCZYK


Korzenie artystyczne: Swoją przygodę z TPK rozpoczął w październiku 2008 roku.

W TPK: rozładowuje napiętą atmosferę, energiczny, wesoły i otwarty, miłośnik rozejmu i pokoju, w teatrze szuka spojrzenia na świat z innej perspektywy oraz nietuzinkowych osobowości.
DOROTA NOWAK

Korzenie artystyczne: swoją przygodę z teatrem rozpoczęła grając w spektaklu "Ono" na podstawie powieści Doroty Terakowskiej, przygarnięta do TPK z warsztatów teatralnych prowadzonych przez Mariolę Strzelczyk w Domu Kultury "Błonie".

W TPK: oprócz rozwoju umiejętności teatr to dla niej oderwanie od rzeczywistości w niezwykły świat nowych doświadczeń, przełamywanie samej siebie, zgłębianie wiele pozytywnych cech swojego charakteru.

Zawodowo: absolwentka pedagogiki UMCS, specjalność animator i menedżer kultury, specjalizacja taneczna.

Mniej zawodowo: interesuje się m.in. psychologią osobowości, gotowaniem.
MALWINA BIRUS


Korzenie artystyczne: Od najmłodszych lat aktywna działaczka w rodzimym Domu Kultury. Żaden szkolny apel, czy letni festyn nie mógł się bez niej odbyć. Liceum wybrała, gdyż spodobał jej się szkolny teatr "Oksymoron". Na studiach usychała z tęsknoty za sceną i tak trafiła na warsztaty w TPK.

W TPK: Wiele nie mówi, nie lubi krzyczeć, ale jeśli trzeba może zagrać prawie wszystko. Lubi konkrety i świadomość, że w grupie jest równie ważna, jak każdy inny członek zespołu.

Zawodowo: Absolwentka Filologii rosyjskiej oraz Finansów i rachunkowości na UMCS. Lubi łączyć, więc od poniedziałku do piątku księguje po rosyjsku

Mniej zawodowo: Nie lubi gotować, ale uwielbia jeść. Czuje, że żyje dopiero wtedy, kiedy ma pełny grafik (zapełniony teatrem, podróżami, ludźmi i innymi przyjemnościami).ANDRZEJ SAMBORSKI


Andrzej Samborski (ur. w 1967 r.) studiował psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, wiedzę o teatrze w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Po raz pierwszy na scenie stanął w 1990 roku, ucząc się sztuki mimu w Teatrze Ruchu Plastycznego. Po inne środki wyrazu sięgnął jako aktor: "Teatru Projekt", Sceny Dramatycznej Teatru Akademickiego KUL, "Teatru Na Torach", "Teatru Jasny". Obecnie dołączył do TPK - 4 października 2012 roku zagrał w spektaklu "Bohater" wg "Kartoteki" Tadeusza Różewicza. Zarabia na życie jako pracownik socjalny. Dorabia: współpracując jako recenzent Kwartalnika Literackiego "Wyspa", animator imprez dla dzieci, śpiewający klezmer. Wraz z zespołem "Chojzes Klezmorim" był laureatem II nagrody w VIII Konkursie Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" oraz, w kategorii solistów, III nagrody w festiwalu Peter-Rohland-Singewettstreit w Burgwaldeck. Jest również twórcą krótkich form literackich, tłumaczem i krytykiem poezji, autorem zbiorów poetyckich: "Na śmiech i życie", "To się śpiewa, to się tańczy". Wiersze i przekłady poetyckie z języka angielskiego publikował, m.in., w: "Przeglądzie Powszechnym", "Akcencie", "Wyspie" oraz w izraelskich pismach: "Nowiny-Kurier", "Kontury". Jego tłumaczenia poezji z jidysz znalazły się w "Tam kiedyś był mój dom... Księgi pamięci gmin żydowskich" (Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin 2009). Laureat XXIX Warszawskiej Jesieni Poezji, III Agonu Poetyckiego "O wieniec akantu". Członek grupy poetyckiej "Antologia Oddechów".