Przejdź do głównej zawartości

W repertuarze


Zawieszeni
Tytułowi „zawieszeni” -  to para mająca jeden cel: wyjść z miejsca, gdzie ktoś ich uwięził. Żeby tego dokonać, muszą zacząć ze sobą prawdziwie rozmawiać - a to okazuje się najtrudniejsze. Ich relacji przygląda się z góry "wielki niemy brat". Zawieszeni to spektakl o miłości, o rozstaniu do którego nie musiało dojść, o próbie wzajemnego zrozumienia mimo początkowych porażek...

Scenariusz, reżyseria: Tomasz Załucki
Występują: Magdalena Mazurek-Chlebuś, Paweł Pasieczny.
___________________
Życie zwyczajne siostry F.
W ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublina w 2016 roku - teatr zrealizował spektakl, którego główną bohaterką uczynił siostrę Faustynę Kowalską.

Jeśli myślicie, że jest to mdła akademia „na cześć”, to będziecie w szoku. Zero banałów, zero "cukru", przy pomocy niezwykle prostych środków aktorzy budują w widzach napięcie i co chwilę zaskakują.
Ks. Adam Rybicki, prof. KUL

O świętej Faustynie powiedziano, napisano i zaśpiewano już wiele. Był film z Dorotą Segdą, był spektakl krakowskiej PWST. A jednak, choćby się sporo wiedziało i czytało, na „Życie zwyczajnej siostry F.” zdecydowanie warto przyjść. Bo choć życie niby takie zwyczajne, to sztuka wcale nie. To podróż w czasie i dźwięku.
Teresa Kmieć, PROSCENIUM - Lubelska Gazeta Teatralna.

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Tomasz Załucki
Występują: Dominika Łączkowska, Dorota Nowak, Rafał Radliński, Malwina Franczak, Andrzej Samborski, Katarzyna Piekarczyk, Katarzyna Rachoń-Bardadin, Edyta Madej.
Opracowanie muzyczne:  Anna Skawińska, Małgorzata Rudnicka
Współpraca: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
___________________
Witkacy bez końca
Witkacy bez końca to przedstawienie skonstruowane na podstawie dramatu S.I. Witkiewicza "Matka" oraz na podstawie relacji ostatniej partnerki artysty - Czesławy Korzeniowskiej. Przeżyła ona próbę samobójczą próbując zabić się wraz z Witkacym 17 września 1939r. w Jeziorach. Świadectwo to arcyciekawe i wiele mówiące o samym Witkacym, który w chwili "ostatecznego rozrachunku" odkrywa przed nami twarz bez "witkiewiczowskiej" maski. W efekcie takiego połączenia dramat fikcyjnego Leona z Matki staje się dramatem samego Witkiewicza. Witkacy bez końca to sztuka o poszukaniu prawdy za wszelką cenę.

Scenariusz, reżyseria: Tomasz Załucki
Występują: Rafał Radliński, Dorota Nowak, Paweł Szewczyk, Katarzyna Piekarczyk, Malwina Franczak, Andrzej Samborski, Mirosław Rokita, Edyta Madej, Katarzyna Rachoń, Dominika Łączkowska.
Muzyka na żywo, aranżacjeMaciej Wieżyński
Oprawa scenograficzna: Aleksandra Kęcik
___________________
Bez lęku
Spektakl stawia przed widzem trudne pytania: Jaki jestem naprawdę? Dlaczego udaję kogoś kim nie jestem? Kto/co mnie zniewala? Dlaczego na to pozwalam? Czy nie mam wyjścia? Czy muszę żyć w jakichś ramach, układach? Kim są ci, którzy mają nade mną władzę? Kto dał im prawo traktować mnie tak, a nie inaczej? Skąd w nich ta pewność, że są lepsi ode mnie? To smutne, że wciąż musimy sami siebie przekonywać ile jesteśmy warci… „Kochaj siebie” mówi jeden z bohaterów. To takie oczywiste, a jakie trudne…
Małgorzata Pietraś, polonista

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Załucki
Muzyka: Bartłomiej Węgliński
Ruch sceniczny: Martyna Valkov
Występują: Dominika Łączkowska, Dorota Nowak, Katarzyna Piekarczyk, Rafał Radliński, Andrzej Samborski, 
Katarzyna Rachoń-Bardadin, Malwina Franczak, Mirosław Rokita.

PROJEKTY PLAKATÓW: "Zawieszeni" - Tomasz Załucki" / "Życie zwyczajne siostry F." - Aleksandra Kęcik / "Witkacy bez końca" - Kuba Wójtowicz / "Bez lęku" - Tomasz Załucki